locuri de munca iasi

Expired

Senior contabil

Posted on
18 April 2019
( 727 days ago )
Views
51
Sold by
nicoleta iordache nicoleta iordache 0
0 reviews
1 anunturi online
Membru din March 2019
No pictures
Tip anunt
Oferta
Tip job
Full time

Responsabilități
• menține și verifică zilnic registrul de casă, jurnalul de bancă și alte registre obligatorii;
• înregistrează în contabilitate zilnic: facturi de intrări, facturi de ieșiri, deconturi de cheltuieli;
• ține evidența contabilă a clienților, a furnizorilor și a mijloacelor fixe (amortizări, transferuri);
• organizează inventarieri anuale;
• întocmește statele de salarii;
• întocmește balanța de verificare, situații financiare anuale și raportări contabile semestriale;
• întocmește contractele individuale de muncă, actele adiționale de modificare a contractelor, adeverințe salariale;
• menține relația cu instituțiile publice.
Cerințe:
• studii superioare în domeniu (specializarea contabilitate/economie);
• nivel de experiență pe un post similar (minim 4 ani);
• cunoștințe operare PC (Office Suite, soft-uri de administrare contabilitate, programe de administrare activități de producție, e-mail, altele);
• seriozitate și atenție la detalii.
Se oferă:

– pachet salarial competitiv;
– posibilitati de dezvoltare personala si profesionala;
– lucrul intr-o echipa tanara, dinamica, in continua dezvoltare.
Ai experiență în domeniul contabilității și/sau în activități de producție? Hai să ne cunoaștem și să discutam mai multe despre tine. Trimite-ne CV-ul tău la contabilitate@wink.ro.